Kusursuz Tüm Vücut Antremanı

Kusursuz Tüm Vücut Antremanı

İnternette “tüm vücut antremanı” için bir arama yaptığınızda ve birçok farklı öneri göreceksiniz.

Tüm vücut antreman programlarının birçoğu spor salonu ve ekipmanla yapılabiliyor… veya karışık tekrar şemalarından oluşur… ve uygulaması uzun zaman alır.

Aslında evde, bahçede veya sahil kenarında rahatlıkla yapılabilecek olan farklı egzersizlerle vücudunuzu fit bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Spor salonu dışında daha eğlenceli bir şekilde egzersiz yapmak istiyorsanız işte size tüm vücut egzersiz programı tüyoları.

Kendiniz için kusursuz Tüm Vücut Egzersizi Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki basit formülü izleyerek kendi mükemmel tam vücut antrenmanınızı oluşturabilirsiniz:

1 dakika kardiyo
1 dakika üst vücut
1 dakika alt vücut
1 dakika kardiyo
1 dakikalık merkez bölge
Kardiyo: Kardiyo, zıplamaktan koşmaya, yerinde hızlı yürüyüşe, bisiklete binmeye veya kürek çekmeye kadar her şey olabilir – kalp atış hızınızı artıracak her şey. (Aynı kardiyo hareketini iki kez yapabilir veya iki farklı hareket seçebilirsiniz.)

Üst Vücut Hareketleri: Üst vücut hareketleri, dambıl press, biceps curl gibi bilinen dambıl hareketlerini içerebilir veya bunların şınavla birlikte kombinasyonlarını yapabilirsiniz.

Alt Vücut Hareketleri: Alt vücut hareketleri ağırlıkla yapabilir veya yalnızca vücut ağırlığı hareketleri uygulanabilir. Lunges, squats, deadlift, gibi bacak kaslarınızı zorlayacak herhangi bir egzersiz olabilir.

Merkez Bölge: Göğüsün alt bölümü ile kalça arasında kalan bölgeye merkez bölge veya core bölgesi denir. Merkez bölgede vücudumuz ve fiziksel sağlığımız için çok önemli kaslar bulunmaktadır. Plan, yan plank, mekik, yarım mekik gibi hareketler merkez bölge için uygun ezgersizlerdir.

Bu formül size tüm vücut antreman programınız için beşer dakikalık bir temel iskelet sağlar. Egzersizleri belirledikten sonra seviyenize uygun olarak istediğiniz kadar tekrarlayın.

Örnek Tüm Vücut Antreman Programı

1 dakika tempolu koşu
1 dakika Dumbell Push Press
1 dakika şınav
1 dakika koşu 1 dakika lunge
1 dakika plank

Hatırlatma:

Egzersiz yapmaya yeni başladığınızda veya yoğun bir egzersiz seansı yaptığınızda kaslarınızda şiddetli ağrı görülebilir. Kaslarınızın iyileşmesine yardımcı olamak için bir günü dinlenme olarak ayırın.

İlk kez bir egzersiz yaparken, yavaş yavaş başlamayı ve yoğunluğu kademeli olarak artırmayı unutmayın.

Paylaşmak güzeldir:

blank
Yazan:

formvefitness

Merhaba ben İsmail. Sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek bir hayat için çıktığım yolda öğrendiklerimi bloğumdan paylaşmak istedim. Kendime ve sizlere faydalı olabilmek dileğiyle...

Tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.