Margot Robbie 50 Milyon Dolarlık Servete Konan Barbie

Margot Robbie sanırım bir süre daha “Barbie” olarak akıllarda kalacak. Hollywood’un parlayan yıldızlarından Margot Robbie, büyük ekrana uyarlanan “Barbie” filmindeki başrolü nedeniyle büyük övgü toplamaya devam ediyor. Söylentilere göre filmin sözleşme süresi boyunca yaklaşık olarak 50 milyon dolarlık maaş ve gişe bonusları alacak.

Peki “Barbie” filminden böyle büyük bir servet kazanacak olan Margot Robbie kimdir? Siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Margot Robbie Kimdir

Margot Robbie Kimdir?

Merakla beklenen yeni filminde Barbie karakterine hayat veren Margot Robbie, kısa süre içinde geniş çaplı bir tartışma konusu haline geldi. Birçok insan, Margot Robbie’nin geçmişini ve kariyer yolculuğunu daha detaylı bir şekilde öğrenmeye oldukça ilgi gösteriyor. Aktrisin filmografisinin incelenmesi yanında özel hayatı, fitness alışkanlıkları, kilosu, evli olup olmadığı da merak edilenler arasında. İşte tüm bu detayları ile Margot Robbie:

Margot Robbie’nin Çocukluk Dönemi

Margot Robbie, 2 Temmuz 1990 tarihinde Avustralya’nın Queensland eyaletine bağlı Dalby şehrinde dünyaya geldi. Robbie, genç bir yetişkin olduğunda kariyerine oyunculuk yaparak devam etmek amacıyla Melbourne’a taşındı. Altın Sahili’nde doğup büyümesine rağmen, yetişkinliğinde Melbourne’a taşındı. Margot’un babası Doug Robbie, şeker kamışı endüstrisinde işadamıdır ve Margot’un annesi Sarie Kessler bir psikoterapisttir.

Margot, annesi ve büyükannesi ile birlikte tüm çocukluğunu aile çiftliğinde geçirdi. Robbie’nin ayrıca Cameron adında bir küçük kardeşi, Lachlan adında bir büyük kardeşi ve Anya adında bir kız kardeşi bulunmaktadır. Lachlan en büyük kardeştir, Cameron ise en küçüğüdür.

Profesyonel Oyuncu Olarak Margot Robbie

Margot, ilk oyunculuk deneyimini 2007 yılında Avustralya’da üretilen I.C.U ve Vigilante filmlerinde yaşadı. Ayrıca, Robbie 2008 yılında Avustralya’da yayınlanan çocuklar için bir televizyon programı olan The Elephant Princess’ın 2008 sezonunda iki kısa görünüşü oldu.

Büyük fırsatı önce bir televizyon programındaki konuk rolüyle geldi. Haziran 2008’de, Margot, Avustralya televizyon dizisi Neighbors’ta canlandırdığı Donna Freedman rolüyle televizyondaki ilk çıkışını yaptı.

2011 yılında Hollywood’da yeni bir profesyonel yaşam başlatmak amacıyla Los Angeles’a taşınma kararı aldı. Bu süre zarfında gelecek vaat eden dizilerden biri olan Charlie’s Angels için bir seçmeye katıldı. Ancak Robbie’ye, ABC televizyon dizisi Pan Am’da yeni mezun bir genç hostes olan Laura Cameron rolü teklif edildi.

Serinin ikinci filmi, Alexander Skarsgard, Samuel L. Jackson ve Christoph Waltz gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bir süper kahraman filmi olan The Legend of Tarzan oldu. Margot Robbie, Jane Porter’ı canlandırdı ve aynı zamanda başrolü üstlendi.

Margot Robbie 23 yaşına girdiği 2013 yılında, Hollywood devi Martin Scorsese’nin The Wolf of Wall Street filminde Leonardo DiCaprio’nun karşısında rol aldı.

Ayrıca, 2016 yılında vizyona giren popüler süper kahraman filmi Suicide Squad‘da Harley Quinn rolünü oynadı. Film, karmaşık anlatısıyla eleştirilere maruz kalsa da, çoğu eleştirmen Margot’un performansını beğendi. Joel Kinnaman, Viola Davis, Jared Leto, Will Smith gibi oyuncular da filmle ilgili görüşlerini dile getirdi.

Margot Robbie’nin Boyu ve Kilosu

Bu noktada, Margot Robbie’nin etkileyici duruşuyla tanınan ünlü bir model olduğunu zaten biliyorsunuz. 168 cm boyunda ve 57 kg olan Margot, dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak kabul ediliyor.

Margot Robbie Evli mi?

Margot Robbie, 2016 yılında İngiliz film yapımcısı Tom Ackerley ile kamuoyuna çok duyurmadan evlendi.

Çift, 2013 yılında 2. Dünya Savaşı draması Suite Française setinde tanışmıştı. Burada Tom Ackerley yönetmen yardımcısı olarak görev alıyordu. İkili bir sonraki yıl çıkmaya başladı ve 2016 yılında evlendi.

Evli çift şu anda birlikte çalışıyor. 2014 yılında, arkadaşları Josey McNamara ve Sophia Kerr ile birlikte bir yapımcılık firması kurdu. LuckyChap Entertainment adlı bu firma, Robbie’nin başrolünde yer aldığı I, Tonya, Birds of Prey ve Barbie gibi çeşitli filmleri ve televizyon dizilerini üretti.

Robbie ve Ackerley ilişkilerini, nadiren röportajlarda yapılan açıklamalar dışında kamuoyuna pek yansıtmaz ve sessiz bir özel hayat sürdürmeyi tercih ederler.

Margot Robbie ve Barbie Filmi

Başrollerini Margot Robbie ve Ryan Gosling’in paylaştığı “Barbie” filmi, ABD’de 526.3 milyon dolar ve dünya genelinde 657.6 milyon dolar toplamış durumda. Bu da Warner Bros.’un “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – Bölüm 2″nin ardından en çok hasılat yapan ikinci film olması demek. Barbie aynı zamanda en çok hasılat yapan kadın yönetmenliğindeki filmdir. Bu onur daha önce Jennifer Lee’nin “Frozen II”nin ortak yönetmeni tarafından kazanılmıştı.

Margot Robbie, filmi kendi yapımcı şirketi LuckyChap Entertainment aracılığıyla üretti. Bu şirketi, 2014 yılında şu anki eşi Tom Ackerley, arkadaşları Josey McNamara ve Sophia Kerr ile birlikte kurmuştu. Sadece ikonik çocuk oyuncaklarını hayata geçirmekle kalmadı, aynı zamanda filmi de üretti. Şirketin amacı, kadınlar tarafından yazılan ve yaratılan hikayeleri ekranda desteklemek ve aynı zamanda sahnelerin arkasında çalışan kadın yaratıcıların yardımını sağlamaktı.

Share this content:

Leave a Reply