Kylie Jenner Güzellik Sırları

Kylie Jenner Güzellik Sırları

Kylie jenner 2

Kylie Jenner, Kardashian-Jenner ailesinin en küçük ve belkide en popüler üyesidir. Kim Kardashian‘ın üvey kardeşi ve Kendall Jenner‘in küçük kardeşidir. Sosyal medyada 100 milyondan fazla takipçisi ile internet fenomeni olan Kylie Jenner aynı zamanda 21 yaşında dünyanın en genç milyarderidir. Kylie Jenner fiziği ile göz kamaştırırken hayranları Kylie Jenner’ın güzellik sırlarını, günlük rutinini, diyet planını kısaca formda nasıl kaldığını öğrenmek istiyorlar. Sizde Kylie Jenner kimdir? Kylie Jenner’ın vücut sırları nelerdir? Kylie Jenner egzersiz yapıyor mu? Kylie Jenner’ın diyet planı nasıldır? gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız işte size Kylie Jenner’ın güzellik sırları

Kylie Jenner Kimdir

Kylie Jenner kimdir
Kylie Jenner 21 Yaşında Milyarder

Kylie Jenner, süper model Kendall Jenner’ın kız kardeşi, Kris ve Bruce (Caitlyn) Jenner’in kızı ve Kardashian ailesinin üvey kız kardeşidir. 10 Ağustos 1997 Kalifornia doğumludur.

İlk önce “Keeping Up The Kardashian’s” televizyon şovu ile adını duyurdu. Ancak dünyanın en genç milyarderlerinden birisi olmasını Tv şovlarına değil girişimciliğine borçuludur. Kylie Jenner daha o dönemde Kylie Cosmetics adlı bir kozmetik şirketi kurmanın adımlarını attı. Sadece 14 yaşındayken, Kendall ve Kylie adlı bir giyim hattı oluşturmak için PacSun ve kız kardeşi ile çalıştı. Ayrıca iTunes mağazasında 1 numaraya ulaşan bir uygulama oluşturdu.

Kyle Jenner, günümüzde sosyal medyada 100 milyondan fazla takipçisi olan bir internet fenemoni ve dünyanın en genç milyarderidir.

Kyli Jenner’in Künyesi:

Gerçek adıKylie Kristen Jenner
Doğum Günü10 Ağustos 1997 (22 yaşında)
ÇocuklarıStormi Webster
YakınlarıBruce Jenner (baba)
Kris Jenner (anne)
Kendall Jenner (kız kardeş)
Boyu1,68 m
Kylie Jenner Boyu 1,68 cm’dir.

2017 yılından beri Travis Scott ile birlikte olan Kylie Jenner’ın Stormi isimli 2 yaşında bir kızı bulunmaktadır.

Kylie Jenner Diyet Planı

Kylie Jenner, waffle, pastırma ve patates kızartması gibi karbonhidratları ve abur cuburları yediğini açıkça kabul ediyor, ancak kameranın önünde , karbonhidratları daha dikkatli seçtiğini ve lif bakımından yüksek ama yine de tadı iyi olan yiyecekleri tercih ettiğini söylüyor .

2015 yılında çay, üzüm ve pirinç diyetini yaptığını açıklamıştı.

Üzüm ve sarı pirinç ile birlikte kız kardeşi Kendall tarafından tercih edilen yeşil detoks çayı içerek formunu koruyan Kylie Jenner, laktoz intoleransı keşfedildikten sonra inek sütünden vazgeçti ve yerine soya ve badem sütü koydu.

Kylie Jenner Beslenme
Kylie Jenner Formda Kalma Sırları

Yeşil çay, üzüm ve pirinç diyeti

Kylie Jenner 2015 yılında çay, üzüm ve pirinç diyetini dünyaya tanıttı. Kylie instagram hesabı üzerinden bu 3 besini tüketerek diyete girdiğini açıkladı: yeşil çay, üzüm ve pirinç. Yeşil çay, detoks ve kilo vermek için kullanılır. Üzüm doğal şeker bakımından yüksektir, ancak lifli yapısı sayesinde sindirimi yavaşlatır. Sarı pirinç ise şeker oranı en az olan pirinç çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır.

Tercih Ettiği Gıdalar:

Avokado
Organik Meyve Suları
Organik yiyecekler
Yulaf ezmesi
Sarı pirinç
Tavuk
Balık
Karides
Kuşkonmaz
Roka
Pastırma
Badem sütü
Soya sütü
Patates
Yer elması

Kaçındığı Gıdalar:
Süt
İşlenmiş gıdalar
Katkı maddeli gıdalar
Rafine şeker
Alkol

Kylie Jenner Beslenme
Kylie Jenner nasıl formda kalıyor?

Hamilelik sonrası formda kalmak için kereviz suyu

En genç milyarder ve bir çocuk (Stormi Webster) annesi olan Kylie Jenner, hayranlarının en son trendler ve fitness ipuçları için aradığı sosyal medya fenemonidir. Kylie diğer kardeşleri gibi bir spor salonu bağımlısı olmasa da, sağlıklı bir figür olmayı sürdürüyor. Bunu da sağlıklı beslenme planına sadık kalmasına borçlu olduğunu söylüyor.

Kylie’nin her gün bu kadar sağlıklı ve güzel görünmesinin sırrı nedir?

Bunun cevabını yine Kylie Jenner veriyor: güne başlamak için mineral ve vitamin açısından zengin kereviz suyu içmesi. Kereviz suyu B6 Vitamini, K Vitamini, C Vitamini, Potasyum açısından zengindir.

Kylie Jenner Beslenme
Sabah içeceği: kereviz suyu

Jenner, kilo kaybına yardımcı olması yanında pek çok faydası nedeniyle kereviz suyunu tercih ettiğini belirtmişti. Jenner’in taze kereviz suyun içme kararının arkasında çok iyi bir neden var:

  • Kereviz enerji deposudur. Sürekli tüketildiğinde enerji ihtiyacınızı karşılar
  • Mide asit oranını dengeler
  • Vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur
  • Yüzde doksanı su olan kereviz sıvı ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur

Proteinli bir kahvaltı :

Vitamin ve mineral zengini kereviz suyu içtikten yaklaşık yarım saat sonra, sonra kahvaltı yapan Jenner’in bu öğünde seçimi ise; avakado, pastırma ve yumurta.

Kendisi kahvaltılarının sıkıcı olduğun çünkü her gün aynı şeyi yediğini bir instagram paylaşımında ifade etmişti.

Kylie Jenner Beslenme
Kylie Jenner’ın Kahvaltısı

Sabah yemeği hemen hemen her gün olmasına rağmen, Kylie Jenner’in öğle yemeği daha fazla çeşit içeriyor. Limonlu tavuk gibi değişik yemekler yanında buğday ekmeği ile ton balıklı sandviç gibi günlük pratik yemekleri de tercih etmektedir.

Günde bir elma:
Elmanın sağlık için faydaları bizim için bir sır değil; “günde bir elma bir daha ilaç alma” şeklinde bir atasözümüz bile var. Kylie Jenner da bunu duymuş olacak ki elmayı günlük diyeti içinde tüketmeyi ihmal etmemektedir.

Kylie Jenner ve Egzersiz

Uzun bir süre, Kylie fitness ve egzersiz programlarından uzak durdu. Ancak kızı Stormi’yi doğurduktan sonra 2018’de egzersiz yapmaya karar verdi. Bu bölümde Kylie Jenner’ın vücudunu formda tutmak için uyguladığı egzersiz planına göz atacağız.

Kylie Jenner hamilelik sonrası kilolarını verirken, riskli ve sağlıksız bir yol izlemedi. Kardeşi Kendall Jenner gibi spor ve egzersiz yapmanın büyük bir hayranı olmadığını belirtmiştik. Kylie şu anki formunu spordan daha çok sağlıklı diyetine borçlu. Fitness yaparak diyetini desteklemiş oluyor.

Kylie Jenner vücudu

Kylie Jenner spor yapmaktaki amacının karın kaslarını güçlendirmek ve formda kalmak olarak belirtirken, daha çok HIIT (Yüksek Yoğunluklu Aralık Antrenmanı) kardiyo, koşu ve yüzmeyi sevdiğini vurguluyor. Bir röportajda, Stormi ile ilgilenmek için sağlıklı ve iyi durumda kalmak istediğini söylemiştir.

Haftalık Egzersiz Planı

İşte Kylie Jenner’ın gerçek bir yıldız vücuduna sahip olmak için uyguladığı egzersiz planı:

Pazartesi/Çarşamba Günleri:

Pazartesi / Çarşamba günleri egzersiz planında ana odak bacaklar (ve glutes), biceps, sırt ve karın kaslarıdır. Eğer bir gün atlanırsa telafi için bu antrenman Cuma günü yapılmalıdır.

İlk önce 10 dakika ısınma, ardından 10 dakika daha yokuş yukarı koşma. Bundan sonra, üç set yan lunges, lunges ve skater lunges’ı her biri 12 tekrar.

Lunges sonrası biceps curl, lateral dumbell curl, dambell row hareketleri arka arkaya üç set ve 12 tekrar.

Diğer hareket ise planktır. Plank iki set yapar ve 90 saniye olacak şekilde uygulanır.

Son olarak lat pull down, stability ball leg curls ve mountain climbers hareketleri üç set ve 12 tekrar yapılarak egzersiz bitirilir.

Kylie vücudu

Isınma : 10 dakika
Yokuş yukarı koşu : 10 dakika


Yan lunges : 12 tekrar
lunges : 12 tekrar
Skater lunges : 12 tekrar, tamamı 3 set


Biceps curls: 12 tekrar
Cable Lat Pulldowns: 12 tekrar
Dumbbell rows: 12 tekrar, tamamı 3 set


Crunches: 12 tekrar 3 set
Planks: 90 saniye 2 set


Stability ball leg curls: 12 tekrar
Mountain climbers: 12 tekrar, tamamı 3 set

Salı/Perşembe Günleri:

Salı/Perşembe günleri Kylie Jenner’ın antreman programı göğüs, omuz, kol ve karın kaslarını hedefler.

İlk önce 10 dakika ısınma. Bundan sonra, Dumbell Chest Press, Dumbbell Flys hareketleri ile 12 tekrardan oluşan üç set,

Lateral dumbbell raises, shoulder press hareketleri arka arkaya üç set ve 12 tekrar,

Dumbbell curls, triceps extensions hareketleri 12 tekrar ve 3 set,

Bicycle crunches, reverse crunches 25 tekrar, plank w/leg lift: 90 saniye, tamamı 3 set,

Daha sonra 20 dakikalık HIIT kardio ile antreman bitirilir.

Kylie jenner vücudu

Dumbell Chest Press : 12 tekrar
Dumbbell Flys : 12 tekrar, tamamı 3 set

Lateral dumbbell raises: 12 tekrar
Shoulder Press : 12 tekrar, tamamı 3 set

Dumbbell Curls: 12 tekrar
Triceps Extensions : 12 tekrar, tamamı 3 set

Bicycle Crunches: 25 tekrar
Reverse Crunches: 25 tekrar
Plank w/Leg Lift: 90 saniye, tamamı 3 set

Kylie Jenner Hakkında Bilinmeyenler

Çocukluğunda oyun oynarken yaşadığı bir kaza sonucu bacağında yara izi kaldı. 5 yaşlarımdayken kardeşiyle saklambaç oynadığı sırada Yüksek bir yerden havuza düşmesi sonrasında bacağı yaralandı.

Kylie Jenner okuldayken amigo kızlardan biriydi. 2015 yılında liseden mezun oldu. Lise son sınıfta okula gitmeden evde eğitim görerek mezun oldu.

blank

Kylie 14 yaşında modelliğe başladı. 2011 yılında kız kardeşi Kendall ile birlikte Seventeen dergisi tarafından Stil Elçileri olarak seçildi.

2015 yılında Jaden Smith, Drake ve Tyganın kliplerinde yer aldı. 2015 yılında “Kylie Kozmetik” adındaki kozmetik markası ile iş dünyasındaki yerini aldı. Sadece online olarak satılan ürünleri büyük rağbet gördü.

Kylie Jenner instagramdaki 177 milyon takipçisi ile bir sosyal medya fenomeni. Bu takipçilerinin aynı zamanda kozmetik şirketinin hedef kitlesi olması sayesinde kozmetik ürünlerinin reklamını en iyi yine kendisi yapıyor.

Hakkında daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki linkten instagram hesabına ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/kyliejenner/?hl=tr

Paylaşmak güzeldir:

blank
Yazan:

formvefitness

Merhaba ben İsmail. Sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek bir hayat için çıktığım yolda öğrendiklerimi bloğumdan paylaşmak istedim. Kendime ve sizlere faydalı olabilmek dileğiyle...

Tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.